Uczta z owocami morza

Uczta z owocami morza

Saganaki garides, saganaki mydia (z małżami), rybki greckie Atherina, Gavros, kalmary, melizanosalata, sałatka Thalassa, grillowany chleb, frytki.
To podróż do słonecznej Grecji. To wspomnienie wakacji. W zestawie karafka wina 0,5 lub dwa napoje 0,2 L. Smacznego!

Uczta mięsna

Wybornie skomponowana uczta, w skład której wchodzą grillowane mięsa – dwa rodzaje do wyboru (souvlaki, bifteki, gyros, fileto kotopulo, bryzola, kebab), frytki, sałatka z griIłowanych bakłażanów, tzatziki, grillowany chleb z oliwą i oregano, dolmadakia, sałatka GRECO. W zestawie karafka wina 0,5 LIub dwa napoje 0,2 L.
Ta uczta sprawi, iż poczujecie się jak w skąpanej słońcem Grecji

Moussaka

Tradycyjna grecka zapiekanka z mięsem mielonym (baranina+wołowina+wieprzowina), ziemniakami i bakłażanem pod kołderką z beszamelu.

Kebab politiko

Trzy ręcznie formowane greckie kebaby z baraniną, przygotowane wg oryginalnej receptury pochodzącej z Konstantynopola, ułożone na bułce pita, serwowane z cebulą, tzatzikami, pomidorem oraz frytkami. Mix mięsa wieprzowego, wołowego i baraniny.

Paidakia

Comber jagnięcy z griIla w towarzystwie pieczonych ziemniaczków, podawany z sałatką GRECO.

Bifteki -100% polskiej wołowiny

Dwa ręcznie formowane kotleciki, przygotowane w 100 % z polskiej wołowiny, z sałatką GRECO, oliwkami, tzatzikami, frytkami, przykryte pomidorem posypanym pietruszką i skruszonym serem FETA.

Stifado wołowe

Wołowina duszona w czerwonym winie z cynamonem, ziołami, cebulą podawana z ryżem, pomidorem, ogórkiem, pietruszką, sałatą lodową z sosem winegret.

Fileto moshari

Grillowany stek z antrykotu, podany z odrobiną masła ziołowo-czosnkowego, z sałatką GRECO, oliwkami, tzatzikami i cząstkami ziemniaków.

Bryzola z karkówki wieprzowej

Grillowany, aromatycznie marynowany karczek z grilla podawany z sałatką GRECO, oliwkami, tzatzikami oraz pieczonymi ziemniakami.

Fileto kotopulo

Grillowany, aromatycznie marynowany filet z kurczaka podawany z sałatką GRECO, oliwkami, tzatzikami oraz pieczonymi ziemniakami.