Franczyza

Restauracje GRECO działają z powodzeniem prawie 30 lat. Pierwszych gości przyjęliśmy już w 1991 roku w restauracji na wrocławskim Rynku. Działa ona z powodzeniem do dnia dzisiejszego. Obecnie zarządzamy siecią 9 restauracji w różnych miastach Polski działających w dwóch formatach casual oraz fast food.

W każdej restauracji oferujemy  30  różnych dań  sporządzanych wg greckich receptur. Klienci  odwiedzający nasze restauracje mogą smakować oryginalnego greckiego gyros, bryzolę, souvlaki, bifteki, mousakę, pitę, tzatziki ora baklavę.

Od początku działalności  dostarczamy klientom specjały kuchni greckiej przygotowane ze świeżych produktów wg oryginalnych greckich receptur. Posiadamy  nowoczesne centrum produkcyjno-cateringowe w którym prowadzimy kuchnię centralną dostarczającą półprodukty do naszych lokali. W związku z tym, iż sami importujemy z Grecji większość surowców, półproduktów i produktów jesteśmy w stanie zaoferować najlepszą jakość w najlepszej cenie. Nad stałą jakością produkcji czuwa wysoce wyspecjalizowany personel.

Franczyzobiorca korzysta z naszego know-how, księgi standardów, oraz całego doświadczenia w branży, począwszy od konsultacji w wyborze dostawców sprzętu gastronomicznego, skończywszy na wystroju lokalu.

Nasz system szkoleń i możliwość pracy w istniejącej restauracji  ma dać gwarancje przyszłemu franczyzobiorcy, jeszcze przed rozpoczęciem własnej działalności poznania  większość aspektów funkcjonowania restauracji.

NASZE ZALETY

Marka znana do wielu lat

Działamy na polskim rynku dłużej niż największe sieci gastronomiczne

Oryginalna i lubiana kuchnia etniczna

Dwa formaty restauracji

Fast food lub Casual

Oryginalne greckie składniki

Zapewniamy stały dostęp do szerokiej gamy oryginalnych greckich produktów

Kuchnia Centralna

Kuchnia centralna dostarczająca ustandaryzowane produkty a przez to brak konieczności zatrudniania wyspecjalizowanych kucharzy

Logistyka produktów

Rabaty u dostawców

Wsparcie merytoryczne i marketingowe

KOSZTY I OPŁATY

  • opłata wstępna -  od 10.000 zł
  • koszt inwestycji od  150.000 zł  (jest to najmniejszy koncept o powierzchni ok.40-45 m2; zlokalizowany w centrum handlowym, zazwyczaj położony w części typu food cort
  • opłata miesięczna stała lub liczona jako % od  obrotu netto plus  opłata  na reklamę i marketing.

PODSTAWOWE WYMAGANIE

Poszukujemy osób, które świadomie podejmują decyzje o zainwestowaniu kapitału w branżę gastronomiczną.  Nasi Franczyzobiorcy powinni być ukierunkowaniu na osiągnięcie sukcesu poprzez wieloletnią współpracę z nami. Powinni posiadać pasję odkrywania nowych smaków, być samodzielni, wytrwali w dążeniu do celu, lubić codzienną systematyczną pracę z ludźmi.

Nie wymagamy wcześniejszego doświadczenia w gastronomii.

LOKAL

Decyzja o otwarciu swojej restauracji jest procesem bardzo złożonym. Elementem decydującym o sukcesie a co za tym idzie szybkim zwrocie poniesionych nakładów jest odpowiednio wybrany LOKAL. Sukces budujemy na podstawie liczby odwiedzających nas klientów, dlatego tak ważne jest aby decyzja o lokalizacji była gruntownie przemyślana.

Podstawową powierzchnią, którą należy dysponować jest 45-55 m2  w przypadku  restauracji fast food lub Centrum handlowego.

Restauracje z obsługą kelnerską powinny posiadać co najmniej 120- 150m2 z możliwością wystawienia ogródka letniego. Nie stawiamy warunków dotyczących własności lokali. Zarówno osoby które wynajmują powierzchnie jak i te które są ich właścicielami mogą z nami współpracować. Niemniej jednak zależy nam na długoletnich umowach najmu.

PROMOCJA I ZNAKI TOWAROWE

Marka GRECO jest  zarejestrowanym znakiem towarowym i stanowi własność firmy MEDSUN S.A.

Myślisz o Grecji,  pomyśl o  Greco. Od 30 lat z  sercem i uśmiechem serwujemy Wam, proste i smaczne jedzenie oparte na naturalnych składnikach i pasji do gotowania. W naszych restauracjach możesz spróbować pysznych souvlaków, oryginalnego gyrosa, kultowej greckiej moussaki delektując się naszym domowym winem GRECO.  Na deser polecamy pyszną baklavę.

Przytulne wnętrza naszych restauracji zaaranżowane w stylu wyspiarskich tawern oraz uśmiechnięty personel sprawi, że poczujecie się jak w Grecji. Odżyją wspomnienia smaków, słońca, morza ... można się zapomnieć i rozkoszować chwilą wspólnie z przyjaciółmi, rodziną a każde spotkanie biznesowe będzie przyjemne i odprężające bo my w Greco kochamy to co robimy i robimy to pasją.

Aby dowiedzieć się więcej, możesz  skontaktować się e-mailem: biuro@grecja.pl lub przez poniższy formularz:

Franczyza